Dekortasarimlari.com

Boya Kokusu Nasıl Giderilir?

Boya Kokusu Nasıl Giderilir?

Evlerimiz bizim yaşadığımız mekanlarımız dolayısıyla hem konforumuz hem de sağlığımız için evlerimize gereken özeni göstermek durumundayız. Genelde her sene evlerimizi yılda bir kereliğine olsa da badana yapıyoruz.  Bu bir anlamda evimizin temiz görünmesine de neden oluyor. Ancak evimizi boyadığımız boyaların kimyasal içerdiklerini düşündüğümüzde bir anlamda koku salmaları da normal olarak görülebilir. Boyaların odanın içerisine koku salıyor olması bir başka açıdan bakıldığında ise sağlıksız bir durum meydana getirebiliyor. Özellikle de astım ve solunum güçlüğü çeken alerjik kişileri bu alanda sınıflandırabiliriz. Fakat boya kokusunu gidermek için bir takım yöntemler mevcut bu yöntemlerin neler olduğunu aşağıda sizinle paylaşmak istedik.

Patates ve Bayat Ekmek

Odanızın ortasına soyulmuş patates ile birlikte bayat ekmeği bir arada koyuyorsunuz ve bunlar bir gün boyunca bekletiliyor. Kapı ve pencerenizi kapattığınız da evinizdeki boya kokusunun tamamen gitmiş olduğunu göreceksiniz. Ancak ertesi gün evinizi havalandırmayı unutmayın.Sütle Koku Gidermek

Odanızın ortasında kaynatılmış olan sütü bir tencere ile koyuyorsunuz 3-5 saat bekletin kapı ve pencereyi kapatın boya kokusunun yok olduğunu göreceksiniz. 

Sirke ve Deterjanla Koku Giderme

Büyük bir kabın içine bir bardak sirkeyi ve 2 yemek kaşıı deterjanı koyuyorsunuz içine bir litre su koyduktan sonra iyice karıştırıyorsunuz. 3-5 saat bekledikten sonra kokunun yavaş yavaş gittiğini göreceksiniz.

Soğanla Koku Gidermek

Soğanı iri şekilde doğrayın boya yapılan odanın ortasına koyun 3-5 saat sonra kokunun gittiğini göreceksiniz. Daha sonrasında soğanın kokusunu gidermek için 1 saat boyunca kapı ve pencereleri açık bırakmanız gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Banyo Dekorasyon, Mutfak Dekorasyonu, Salon Dekorasyon Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri, Dekor Tasarımı, Tasarım Modelleri