Ev aksesuarları seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır burada mobilyalarınız belirleyici faktör olacaktır. Ancak yalnız mobilya değil burada zevklerinizde belirleyici bir faktördür. Ev aksesuarları seçiminde alacağınız majör ve minör kararlar sayesinde şık bir eve de sahip olabilirsiniz.

Bir evin tasarımını düşünürken kapı kollarından tutunda perdelere, duvardaki tablolara kadar hepsini ayrı bir şekilde ele almanız gerekiyor. Harika bir ev dekorasyonuna sahip olmak için gösterişli koltuklara ya da pahalı halılara ihtiyacınız yok yapacağınız küçük dokunuşlar sayesinde evinizi baştan sona tasarlayabilirsiniz.

Peki, evinizi harika bir yuva haline getirmek için nasıl ev aksesuarları tercih etmelisiniz bu konuda bizim yardımımıza ihtiyacınız var mı? bu yazımızda size en modern ev aksesuarlarını ve klasik aksesuarları belirtmek istedik.

[geo_reactions]

Modern bir ev aksesuarı minimal, şık ve estetik bir tarz yaratacaktır. Günümüzde artık insanlar büyük aksesuarlardan ziyade daha minik aksesuarlar tercih ediyorlar. Küçük bir mum ya da minik bir biblo veya kocaman bir vazo kısacası nokta bir dokunuş tüm evin enerjisini değiştirebilir. Bir aksesuar seçiminde büyüklüğü önemli değil nerede kullanacağınız önemli olandır.

[geo_reactions]

Bir evi sadece iyi bir tasarıma sahip olsun diye değil şık ve modern göstermek içinde dekore etmek gerekli. Örneğin küçük bir oda düşünün burada büyük aksesuarlar yerine daha küçük olanlar tercih etmek gerekir. Küçük aksesuarlar küçük odaları daha geniş ve büyük gösterecektir. Büyük mobilyalara sahipseniz o zaman aksesuar seçiminde tek parça ve büyük olanı tercih etmelisiniz. Bugün yerli ve yabancı bir çok tasarımcının elinden çıkmış olan aksesuarlar var. siz içinden en değer verdiğiniz bir tanesini odanızda, salonunuzda ya da koridorunuzda kullanabilirsiniz.

[geo-post id=”0″]

Oturma Odası Aksesuarları

Bir evde oturma odası en çok kullanılan alandır dolayısıyla genelde aksesuarlar burada kendisini çok daha fazla gösterir. Eğer ki siz oturma odanızda mobilya ve perdelerinize uygun olan aksesuarlar tercih ederseniz güzel alanlar yaratabilirsiniz. Mesela spor bir oturma odasına sahipseniz burada aksesuarlarınızın da canlı olması gerekiyor. Özellikle koyu renkteki aksesuarlardan sakınmanızı tavsiye ederiz. Eskiden daha çok suratlar şeklinde aksesuarları görürken bugün onların yerine anlam ifade etmeyen ancak tasarımda büyük öneme sahip aksesuarları görebiliyoruz.