Dekortasarimlari.com

Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Koltuk Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Evini yeniden dekore etmek isteyenlerin ya da yeni evlenenlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi koltuk kumaş seçimi nasıl olmalı konusudur. Koltuklar bir evin dekorasyonunda önemli bir parça olmasının yanı sıra mobilyayı da öne çıkaran bir olgudur. Bu nedenle mobilyaya uygun olan kumaşın seçilmesi önemlidir.

Koltuklar günlük kullanımda da çok fazla ihtiyaç olduğundan dolayı kolay yıpranabilirler. Bunun içinde kumaşın kalitesi önemlidir. İnsanlar bu önemin farkında olduklarından dolayı da koltuk seçerken her zaman zorlanmışlardır. Bu süreç basite alınmayacak kadar uzun sürebilir çünkü koltuklara baktığımız zaman geniş bir ürün yelpazesi olduğu da bilinmektedir.

Peki, koltuk alımında kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar neler?Öncelikli olarak mobilyalarla benzer renkler içermektedir. Çünkü bu renk uyumu için oldukça önemlidir. Özellikle de evin duvarları ve yer döşemeleri burada belirleyici bir özellik olacaktır. bunun yanı sıra aksesuar seçimi de yine koltukların kumaşlarına göre tercih edildiğinde hem şık hem de modern bir oturma odası ya da salon grubu oluşturulmuş olacaktır.

Kumaşın kaliteli olanını tercih etmelisiniz çünkü bu şekilde daha uzun ömürlü olacaktır. Silinebilme özelliği de bayanları en çok mutlu eden özelliklerin başında gelir. Koltuklarda kalitesiz kumaş kullanıldığında renklerde solma ve atmalar görülebilir bu da bir süre kullanım sonunda mobilyanın daha eski görünmesine neden olacaktır.Kumaş seçimi yaparken kullanım alışkanlıklarınızı, zevklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve evinizi kiminle paylaşacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Güneş alan bir köşeye mi yerleştireceksiniz yoksa ev hayvanınız mı var ya da çok sıcak ve nemli bir şehirde mi yaşıyorsunuz? Bunların hepsi döşeme seçiminizi etkileyecek kriterlerdir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı dikkatlice belirledikten sonra kumaş ve döşeme çeşitleri hakkında bir araştırmaya koyulabilirsiniz. Böyle konularda internetten bilgi almak mümkün ama yine de işin ustasına danışmanızı tavsiye ederiz. Özellikle, yeni takım almayıp eskilerinizi kaplattırmayı düşünüyorsanız, mutlaka ustanızdan kumaş seçimiyle ilgili tavsiye isteyin. Bu dekorda kullanılan koltuklar tay tüyü kumaş kaplamaya sahip. Kolay temizlenebilen ve nispeten kir tutmayan bu kumaş türü son zamanlarda oldukça popüler. Modern stil koltukların en gözde döşemesi olma yolunda giden tay tüyü kumaş farklı renk ve dokularıyla beğeninizi kazanacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Banyo Dekorasyon, Mutfak Dekorasyonu, Salon Dekorasyon Modelleri, Ev Dekorasyon Fikirleri, Dekor Tasarımı, Tasarım Modelleri